Türkçe ne demek

  Senaryo Sonuçları

  Senaryo kelimesi için arama sonuçları, sonuçlar arasından seçerek Senaryo ne demek olduğunu görüntüleyin.

  Senaryo kelimesini içeren ve alakalı 4 sonuç bulundu.

  senaryo

  Fransızca scénario "bir tiyatro eseri veya filmin sahnelerini tarif eden metin" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İtalyanca aynı anlama gelen scenario sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük İtalyanca scena "sahne" sözcüğünden türetilmiştir. İtalyanca sözcük Eski Yunanca skēnē σκηνή z "1. çadır, çardak, gölgelik, 2. tiyatroda sahne" sözcüğünden alıntıdır.

  mizansen

  Fransızca mise en scéne "sahneye koyma" deyiminden alıntıdır. Fransızca deyim Fransızca mise "koyma" ve Fransızca scéne "sahne" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için mizanpaj, senaryo maddelerine bakınız.

  script

  İngilizce script "yazı, yazılı metin, senaryo" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Latince scriptum "yazılmış şey" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince scribere, script- "yazmak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *skrībh- "sivri uçla kesmek, çentmek" biçiminden evrilmiştir.

  şano

  İtalyanca scena "sahne" sözcüğünden alıntı olabilir; ancak bu kesin değildir. Daha fazla bilgi için senaryo maddesine bakınız.