Türkçe ne demek

  Lineer Sonuçları

  Lineer kelimesi için arama sonuçları, sonuçlar arasından seçerek Lineer ne demek olduğunu görüntüleyin.

  Lineer kelimesini içeren ve alakalı 5 sonuç bulundu.

  lineer

  Fransızca linéaire "çizgisel" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince linea "keten ipliği, sicim, hat" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince linum "keten" sözcüğünden türetilmiştir. Latince sözcük Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *līno- biçiminden evrilmiştir.

  linolyum

  İngilizce linoleum "keten yağı ile işlenmiş jüt bezi, muşamba" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Latince linum "keten" ve Latince oleum "yağ" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için lineer, oleo+ maddelerine bakınız.

  linotip

  Linotype "hurufat satırı döken makinanın tescilli adı" ticari markasından alıntıdır. (İlk kullanımı: 1889 Ottmar Mergenthaler, Amer. matbaacı.) Bu sözcük İngilizce line of type "hurufat satırı" deyiminden alıntıdır. Daha fazla bilgi için lineer, tip maddelerine bakınız.

  online

  İngilizce online "(telefon) 'hatta', çevrimiçi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce line "hat" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince linea "keten ipliği veya ipi" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için lineer maddesine bakınız.

  payplayn

  İngilizce pipeline "boru hattı" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce pipe "boru" ve İngilizce line "hat" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için pipo, lineer maddelerine bakınız.