Türkçe ne demek

  Kreasyon Sonuçları

  Kreasyon kelimesi için arama sonuçları, sonuçlar arasından seçerek Kreasyon ne demek olduğunu görüntüleyin.

  Kreasyon kelimesini içeren ve alakalı 3 sonuç bulundu.

  kreasyon

  Fransızca création "yaratma, yaratış" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen creatio sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince creare, creat- "(bitki veya hayvan) doğurmak, yetiştirmek, besleyip büyütmek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *krē-ya- biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *ker-3 "büyümek veya büyütmek" kökünden türetilmiştir.

  kreatif

  Fransızca créatif "yaratıcı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen creativus sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince creare, creat- "yaratmak" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kreasyon maddesine bakınız.

  rekreasyon

  Fransızca recréation "eğlence, istirahat" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince recreatio "canlanma, tazelenme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince recreare "canlandırmak, taze hayat vermek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince creare, creat- "can vermek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kreasyon maddesine bakınız.