Türkçe ne demek

  Bonus Sonuçları

  Bonus kelimesi için arama sonuçları, sonuçlar arasından seçerek Bonus ne demek olduğunu görüntüleyin.

  Bonus kelimesini içeren ve alakalı 8 sonuç bulundu.

  bonus

  İngilizce bonus "ikramiye, ödül" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Fransızca bon2 "ödeme emri, kupon, senet" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince bonum sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için bono maddesine bakınız.

  bonfile

  Fransızca bon filet "'iyi fileto', bir et kesimi" deyiminden alıntıdır. Fransızca deyim Fransızca bon "iyi " (NOT: Bu sözcük Latince aynı anlama gelen bonus sözcüğünden evrilmiştir. ) ve Latince filet "fileto" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için bono, fileto maddelerine bakınız.

  bonjur

  Fransızca bonjour "'iyi gün', günaydın" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca bon "iyi " (NOT: Bu sözcük Latince aynı anlama gelen bonus sözcüğünden evrilmiştir. ) ve Latince jour "gün" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için bono, jurnal maddelerine bakınız.

  bonmarşe

  Au Bon Marché "Paris'te 1850'de açılan ilk çok katlı mağaza" ticari markasından alıntıdır. Bu sözcük Fransızca bon marché "'uygun fiyat' (deyim)" deyiminden türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca bon "iyi" (NOT: Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen bonus sözcüğünden evrilmiştir. ) ve Fransızca marché "pazar, çarşı" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen mercatus sözcüğünden evrilmiştir. ) Daha fazla bilgi için bono, market maddelerine bakınız.

  bonservis

  Fransızca bonne service "'iyi hizmet', hizmet belgesi" deyiminden alıntıdır. Fransızca deyim Fransızca bon "iyi" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince bonus sözcüğünden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için bono, servis maddelerine bakınız.

  bonus

  İngilizce bonus "ikramiye, ödül" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Fransızca bon2 "ödeme emri, kupon, senet" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince bonum sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için bono maddesine bakınız.

  bono

  İtalyanca bono2 "ödeme emri, kupon, senet" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Latince bonum "iyi şey, değerli kâğıt, ödül" sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince bonus "iyi" sözcüğünün nötr halidir.

  vonoz

  Yeni Yunanca vónos βόνος z "palamut veya uskumrunun küçüğü" sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Latince yazılı örneği bulunmayan *bonus sözcüğü ile eş kökenlidir.